Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турското правителство ще внесе предложение в парламента за удължаване с една година на правомощията на турската армия да участва в трансгранични операции в Сирия и в Ирак. Документът, наречен "тескере", се подновява всяка година от 2009-а насам.
Сега са прибавени нови елементи, специално за борба срещу джихадистите от "Ислямска държава", заяви турският премиер Ахмед Давутоглу, изразявайки най-острата реакция на Анкара досега от действията на ислямските екстремисти.
По думите му, началникът на турския генерален щаб Неждет Йозел ще информира депутатите за положението край границите със Сирия и Ирак.
От миналата седмица насам Анкара дава сигнали за промяна в досегашната си позиция, след като категорично бе отказала да участва в удари на коалицията срещу "Ислямската държава".
Турският президент Ердоган заяви в реч пред провеждащия се в Истанбул Световен икономически форум, че Турция не може да остане извън международната коалиция, сражаваща се срещу джихадистите.
Чрез документа за удължаване на правомощия на турската армия, Анкара ще конкретизира и своето военно участие. По думите на президента на страната, не е изключена вероятността Турция да изпрати свои войски в Сирия.
Една от опциите е турската армия да окаже съдействие в установяването на зона за сигурност в рамките на международно споразумение за бежанците, които се спасяват от действията на "Ислямска държава" на турска територия. Числото на сирийските кюрди от последната бежанска вълна надхвърли 160 хил. души. Медиите съобщават потресаващи случаи, в които 200 души се приютяват в джамия.