Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
В края на годината България ще прекрати участието си в операцията на Международните сили за поддържане на сигурността в Афганистан, а от следващия месец страната ни ще се включи с до 110 военнослужещи в новата мисия на НАТО - „Решителна подкрепа”. Решение за това ще вземе служебното правителството на днешното си заседание.
Намерението за провеждане на новата небойна мисия на НАТО в Афганистан - "Решителна подкрепа", беше обявено на срещата на върха на Алианса през май 2012-а година в Чикаго. Нейната цел е да бъдат изградени надеждни афганистански сили за сигурност, способни да поемат отговорност за населението на цялата територия на страната и да запазят постигнатото от АИС-а, след края на изтеглянето.
Правителството ще разгледа и доклад на финансовия министър. Той е за одобряване на българската позиция, в отговор на официалното уведомително писмо от генералния секретар на Европейската комисия, във връзка с въвеждането на правото на Евросъюза в областта на гарантирането на влоговете в банките. Страната ни получи писмото заради кризата в КТБ и невъзможността гражданите-вложители да получат от гаранционния фонд парите си.
До момента страната ни не е изпълнила 47 от мерките в плана, произтичащ от членството на България в Евросъюза. 19 от тях са законопроекти, които са внесени, но не са приети от 42-то Народно събрание, като от тях 11 са свързани със стартирали процедури за нарушения срещу България.