Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Смолян е домакин на първия регионален пътуващ семинар „Епилепсията между отчаянието и оптимизма“. Организатор е Асоциацията на родители на деца с епилепсия.
"Целта на форума е да стигнем до хората и доведем лекаря до тях", каза председателят на асоциацията Веска Събева:
Обикновено с такива хронични заболявания центровете са малко, специалистите са малко и хората страшно много трябва да пътуват. Ние обърнахме процеса - да дойдем с лекаря, да поканим и хората да дойдат, за да могат да се консултират.
Лесно се разпознават състоянията на епилептични припадъци, посочи д-р Димитринка Христова:
Това са необичайни пристъпи - както нормално седи детето, ако то си втренчи очите, или потрепвания по време на сън, следващи едно след друго и със събиране на ръцете или разперване на ръцете им - тези състояния са в кърмаческа възраст.
Катина Манева, която консултира сина си с екипа, каза:
Почти рядко се среща пациентът да говори с лекаря толкова дълго време.
Как да помогнем на човек, изпаднал в безсъзнание. Д-р Христова:
Да обърнем в странично положение, да не бъркаме в устата, за да не вадим падналия език, защото с това нищо няма да помогнем. Да се потърси лекарска помощ.