Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

115 милиона фалшиви продукти са задържани по границите на ЕС

Унищожаване на фалшиви стоки
Снимка: Дора Атанасова

През тази година 115 милиона фалшиви продукти са задържани по границите на Европейския съюз, конфискувани са милиони таблетки опасни лекарства.

Общият обем на търговията с фалшиви стоки възлиза над 200 милиарда евро годишно. Обемът е близък до този на търговията с незаконните наркотични вещества. За полугодието на 2014 година само на "Капитан Андреево" са задържани близо 70 хиляди стоки-менте. Момчил Младенов - представител на правоносителите обяснява:
Митницата удовлетворява нашите молби и задържа стоки, които носят белези на марките на клиентите, които представляваме, и ни уведомяват за задържаните стоки, при което ние идваме, идентифицираме стоките, установяваме дали същите са фалшиви или оригинални. Ако са фалшиви, вече се задействат предвидените процедури в регламента, като крайният резултат е стоките да бъдат унищожени и да се наложи някаква санкция на нарушителя.
На "Капитан Андреево" са унищожени близо 18 хиляди текстилни изделия, 2000 чифта спортни обувки, 5300 парфюма, батерии и часовници. Китай е най-големият източник на фалшиви стоки, задържани в Европа, почти 73% от общия брой на конфискуваните стоки. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!