Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Руският президент Владимир Путин пристига днес на официално посещение в Турция. Той ще бъде посрещнат с военни почести в Анкара.
Владимир Путин и турският президент Реджеп Тайип Ердоган ще участват в 5-ото заседание на Съвета за сътрудничество на високо равнище между Турция и Русия. Турският министър на икономиката Нихат Зейбекчи заяви, че двете страни ще подпишат споразумение за либерализация на търговско-икономическите взаимоотношения, чиято цел е взаимният стокообмен да достигне 100 милиарда долара. В документа са застъпени улеснения в търговията, банковото дело, инвестициите и финансите, добави турският министър.
В последно време Турция все повече се очертава като преференциран търговско-икономически партньор за Русия, въпреки различията в политическите възгледи по някои въпроси. Москва и Анкара преди време премахнаха визите.
Турският министър на енергетиката и природните ресурси Танер Йълдъз, който тези дни се завърна от Москва, заяви, че делът на руския газ на турския пазар, който сега е 43 процента, може да се увеличи на 46 на сто. Руската компания "Росатом" строи първата турска атомна електроцентрала на стойност около 25 милиарда долара.
Владимир Путин ще разговаря с турския президент Ердоган, на когото ще гостува в новия дворец, който е обект на критики в турското общество.
Според турски източници двамата държавни глави ще обсъдят актуалните регионални и двустранни въпроси. Ще бъде обсъден и въпросът за Сирия, предвид това, че Москва и Анкара имат разногласия – Турция смята, че Башар Асад трябва да падне, докато Москва подкрепя сирийския президент. Разногласия имат и по въпроса за Украйна. Анкара не признава легитимността на референдума за присъединяването на Крим към Русия, но въпреки това руско-турските отношения се развиват в положителна посока. Като основен акцент е активизирането на търговско-икономическото сътрудничество, отбелязват анализаторите в Турция.