Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Рекорден спад на основните горива у нас отчитат експерти. От тази сутрин за литър бензин и дизел шофьорите плащат по един лев и 99 ст. Последното поевтиняване беше преди седмица, когато литър бензин струваше 2 лева и 10 стотинки, а дизелът - 2 лева и 6 стотинки.
Цените на най-масовите горива у нас през следващитне месеци ще се стабилизират около нива, сходни на сегашните, каза изпълнителният директор на Българската петролна и газова асоциация Андрей Делчев. Той обясни защо на световния пазар суровият петрол поевтинява:
Рецесията в еврозоната, спадналото търсене от големи потребители като Китай, Америка, Индия поради същото задържане на икономическото им развитие от една страна, от друга страна свръхпроизводството на големите производители на суров петрол. Съотношението между предлагане и търсене е такова, че предлагането многократно надвишава търсенето. И това е в резултат на решението от преди един месец на ОПЕК, които взеха решение, независимо от ниското търсене, да не ограничават производството поради изключително вътрешна силна конкуренция, т.е. в момента големите производители продължават да бълват гигантски количества петрол, който няма къде да бъде потребен и затова цената му пада.
Не мисля, че ще има по-нататъшно сериозно спадане, както и не мисля, че ще има в скоро време рязко покачване на цените, тоест предполагам, че цените ще се стабилизират около равнища, сходни със сегашните, плюс, минус от пет до десет стотинки.