Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Защитени ли са жертвите на дискриминация у нас?

| обновено на 29.01.15 в 16:45

Правилата на Европейския съюз за справяне с дискриминацията въз основа на расов или етнически произход, религия или убеждения, увреждания, възраст и сексуална ориентация отдавна са част от националното законодателство на всички страни членки.

Преди време обаче, доклад на Европейската комисия призова за  усилия за практическото им прилагане. Докладът е категоричен, все още предстои националните власти да гарантират, че предоставят ефективна защита на жертвите на дискриминация на практика.

Че България има проблем в това отношение беше доказано категорично през последния месец на политико-обществен дебат около нападенията над екипи на Спешна помощ. Той отключи интензивно антиромско говорене, неестествена трибуна, на което стана парламентарната.

Журналистът Еми Барух внесе сигнал в прокуратурата срещу съпредседателя на Патриотичния Фронт Валери Симеонов, заради негови несанкционирани изказвания именно от трибуната на 43 -то Народно събрание.

Силвия Великова разговаря с Еми Барух – чуйте интервюто.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!