Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Министерството на правосъдието отхвърли упреците за налагане на политическа цензура чрез промяна в Наказателния кодекс. Става въпрос за текст, според който " всеки, който чрез слово, печат или други средства за масова информация проповядва или подбужда към дискриминация, насилие или омраза, основани на раса, народност или етническа принадлежност" се наказва с лишаване от свобода от една до четири години". Ведомството обаче ще преосмисли текстът, възмутил медии и правозащитници, каза заместник- министърът на правосъдието Петко Петков:
Самият факт обаче, че повечето от вас съзират опасност това да послужи за налагане на политическа цензура показва, че може би работната група не е изпълнила достатъчно добре целите си, щом подобно тълкуване е възможно. А то, според експерти, би било възможно при едно много, много разширително тълкуване на нормата, включително и с оглед състоянието на прокуратурата в момента. Такова разширително тълкуване, според нашата идея, би представлявало извращаване на закона. А потенциалното извращаване на закона никога не следва да е причина държавата да се откаже да криминализира една дейност, която смята за уместно да криминализира. Така или иначе ще търсим възможности за прецизиране на разпоредбата. И критиката на медиите, която е градивна и за която благодарим, ни помогна да съзрем потенциална опасност, която работната група не беше видяла, посочи заестник-министъра на правосъдието Петко Петков