Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Евентуалното подписване на търговско споразумение между Европейския съюз и Съединените щати доведе до остри дебати по време на обсъждането му в рамките на Народното събрание. Управляващите изтъкнаха ползите за българската икономика, от опозицията обаче видяха в това пропаганда и лобизъм.
Трансатлантическото търговско инвестиционно партньорство, беше подложено на дълга дискусия, по покана на Комисията по външна политика в Народното събрание. Министърът на икономиката Божидар Лукарски приветства бъдещото ни участие и изтъкна ползите за страната - достъп до пазари, правила и инвестиции.
Премахването на митата и ненужните нетарифни ограничения в търговията, следва да доведе до по-нататъшно насърчаване и нарастване на износа.
Вицепремиерът Меглена Кунева убедено каза: Това, което ние искаме, е да има повече работни места и търговията да върви по-добре, при спазване на определени стандарти.
Кунева заяви, че изцяло поддържа търговското споразумение и неговото сключване. Тази позиция беше атакувана от лидера на "Атака" Волен Сидеров:
Ние чухме една, абсолютно първосигнална пропаганда и чист лобизъм до тук. Именно това споразумение прави така, че евентуалният инвеститор, ако реши, че инвестиционният му интерес е накърнен, той ще осъди държавата и ще спечели.
Евродепутатът Андрей Ковачев от групата на ЕНП остро възрази: В никакъв този инструмент не задължава националните парламенти, да променят законодателството си.
Синдикатите изтъкнаха, че в търговското споразумение, липсва раздел за трудови стандарти и правила, които да осигурят защита на труда