Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Министерството на земеделието организира кръгла маса, на която ще представи подготвяните промени в Закона за лова. Дискусията се провежда два дни преди обявения от ловците национален протест.
От 2000 година досега законът е променян 27 пъти и нито една от тези промени не е направена в полза на опазването на дивеча, казват ловците. Изменения се правят, за да се обслужат интересите на някого, а често, за да се оказва политически натиск. Проблемът е в начина, по който се разпределят ловните площи, и това, че концесионерите на заградени ловни площи залагат капани, ловят дивеч от свободните площи и го вкарват в терените си.
Васил Василев, секретар на Съюза на ловците, коментира:
През годините имаме случаи, когато група банкери отива в едно ловно стопанство и за два ловни дни убива 220 броя дива свиня. Това няма нищо общо с принципите на лова. Това е избиване на затворници, защото тези животни, вкарани в тези малки, заградени площи, нямат шанс се спасят.
Агенцията по горите също ще представи промените в закона. Дали това ще накара ловците да отменят насрочения за четвъртък национален протест, все още не е ясно.