Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
14 юни, който е и рождената дата на откривателя на кръвните групи Карл Ландщайнер, е обявен от Червения кръст и Червения полумесец за световен ден на доброволния и безвъзмезден кръводарител.
В България такива са едва около 23 на сто от кръводарителите. 73% даряват кръв в кризисна ситуация, за да помогнат на свои близки, каза заместник-генералният директор на Българския червен кръст Надежда Тодоровска. През тази година организацията се опитва да привлече повече доброволци под мотото "Благодаря ти, че спаси моя живот!“
Да си кръводарител - това е марка за здраве. Това означава, че можеш да дариш, защото си здрав, защото можеш да бъдеш полезен на някой друг. Около 600 човека се нуждаят на ден от кръвопреливане, около 200 са деца. Стават много катастрофи. Това са спешни случаи, които никой от нас не може да предвиди. Не само е важно въпросното количество на кръвта, но е важно коя кръвна група ще бъде. Има такива, които са по-рядко срещани, и е важно да ги има в наличност в такива критични моменти, обясни Тодоровска.