Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Бюджетната комисия в парламента ще разгледа проектозакона за преструктуриране и възстановяване на банките. Заради забавеното внедряване на текстовете от европейската директива страната ни бе предупредена от Брюксел.
Промените в българското законодателство се налагат заради европейска директива, а не заради кризата с Корпоративна търговска банка.
Основните текстове в нея изискват банките да имат план за реакция, ако са заплашени от ситуация на ликвидна криза или неплатежоспособност. Освен това се дават по-широки правомощия на надзорните институции за реакция в такива ситуации.
Друга особеност на новите текстове е свързана с това, че рискът при криза в банката се споделя между акционерите и кредиторите на банката – т.е. собствениците на депозити над гарантираните 196 000 лева.
Освен България, закъснели с въвеждането на директивата са още десет държави.