Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Кризата в Русия и в Украйна се отразиха негативно турската търговия.
Сред най-засегнатите е пазарът Лалели в Истанбул, известен като сърцето на куфарната търговия. До кризата годишният оборот на този пазар бе около 5 млрд. долара годишно. Той се осигуряваше главно от руските и украинските клиенти и търговци.
Но след като икономическата криза удари Русия, търговията на Лалели спадна с около 60 процента и понесохме значителни загуби, заяви президентът на Дружеството на производителите и търговците на Лалели Гъясеттин Еюпкоджа.
По думите му обаче през последните два месеца е налице активизиране на пазара. Това е благодарение на притока на клиенти от Иран и африканските страни Гана и Нигерия, благодарение на които успяли да снижат загубите до около 30 на сто.
Въпреки че Турция в момента е заобиколена от страни, които са в криза като Русия, Сирия, някои балкански държави, на пазара Лалели продължават да търгуват с около 55 страни в света.
За да покрият загубите от чуждите клиенти, от Лалели организираха голямо търговско изложение в представителния изложбен и търговски център СиЕнАр експо в Истанбул, на който бяха пуснати в разпродажба на значително ниски цени редица маркови стоки, произведени за Руския пазар. Смятаме, че подобни изложения ще активизират пазара,коментираха организаторите .
Подобен шопинг фестивал предстои да бъде организиран и през месец август в Истанбул, за който са поканени представители от 27 страни.