Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Над 1500 сигнала са получени в специализирания център за горите към тел. 112

Снимка: БГНЕС

Над 1500 сигнала, голяма част от тях за пожари, са подадени в специализирания център към телефон 112, който от два месеца работи в Агенцията по горите.

Специализираният център, според Владимир Костадинов от Агенцията по горите, дава шанс за по-бърза реакция на аварийните екипи.

В момента след получаване на сигнал, в рамките на 10-15 минути да имаме човек на място, който да прецени каква е обстановката, и ако се налага допълнително включване на сили и хора да се активират.

Възможността на гражданите да сигнализират без посредник за проблеми в горите спасява хиляди декари от опожаряване, сочи анализът на експертите.
Опожарените горски територии към момента са под една десета от това, което се опожарява средно годишно за последните 15 години. В момента имаме около 1 100 хектара опожарени горски територии, а средно годишната цифра е 11 хиляди.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!