Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
5 октомври се чества в Свиленград като Деня на Освобождението. Празникът започна с тържествен молебен за здраве и благоденствие за жителите на Свиленград, който бе отслужен в храма "Св. Троица". Поднесени бяха венци и цветя на връх Шейновец, като знак на признателност пред героите, загинали в първата битка от Балканската война, довела до освобождаването на Свиленград.
"Свиленград - една епоха в черно и бяло” е озаглавена изложба от фотографии и картички, подредена в Свиленград, по повод празника на града 5 октомври. 75 са изображенията, които показват развитието на града. Единствената цветна картичка е направена от военен кореспондент на 12 октомври 1912 г. Тя изобразява триумфалното влизане на цар Фердинанд в новоосвободения град. Фердинанд сам оглавява военната и религиозна процесия, придружен от двамата си синове Кирил и Борис. Така се демонстрира пред Европа и света победата на българското оръжие в първата битка от войната. Оригиналът на тази фотография се съхранява в най-голямата библиотека в света - тази на Конгреса на САЩ.
Вечерта е концертът с участието на Йоанна Драгнева и Ненчо Балабанов в залата на читалище "Просвета – 1870".
Програмата по повод празника на Свиленград продължава и през следващите дни. В артгалерията ще бъде открит пленер "Нарисувани усещания", там ще бъде открита и изложба с творбите на участниците в пленера.
Празниците за Деня на Свиленград приключват на 11 октомври с Фестивал на старата градска песен "С песен от свила – минаха години". Негови организатори са НЧ "Васил Левски – 1933" кв. "Капитан Петко войвода" и Община Свиленград.