Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Плащането на глобите за нарушения на пътя, чрез ПОС терминали ще доведе до промяна в поведението на шофьорите и ще е мярка срещу корупцията. Позицията е на Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи.
Статистиката казва, че след петото, шесто дребно нарушение, ако той не бъде санкциониран, човек е склонен да допуска по сериозни грешки. Точно въвеждането на бързото плащане - плащане без наличие на кешови пари, плащане през ПОС-терминали, спира това поведение. Защото ако пътуваш от София за Бургас и на пътя те спрат 3 пъти и ти вземат 300 лева от кредитната или дебитната карта, пристигаш на морето с едни 1 000 лева минус, следващият път, на връщане, наистина ще си помислиш как да шофираш и с каква скорост. Нещата опират до промяна в законодателството, което не позволява пътните патрулки, примерно, да бъдат оборудвани с ПОС терминали за плащане на момента.
Пътните полицаи вече разполагат с таблети и това дава възможност по всяко време да има информация за това дали на даден шофьор е наложена глоба и дали тя е платена.