Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Голяма част от вековните гори на България са под заплаха от изсичане, тъй като не попадат в защитени територии, предупреждават от Организацията за дивата природа WWF. Експертът Александър Дунчев уточни, че между 100 и 120 хил. хектара са териториите с вековни гори в страната:
Максимално запазени със своите естествени характеристики на вековна гора и заслужават да бъдат запазени заради биологичното разнообразие и естествените процеси, които са се съхранили в тях. В Западна Стара планина почти всичките билни части, които все още не са били подложени на дърводобив във вододайните зони над град Берковица, около Етрополе, Западни Родопи, в котленския Балкан е изключително голяма концентрацията на запазени гори. Там, където са изворите на Камчия и в Котленска планина също изключително запазени стари гори и в недостъпни райони над язовирите и средните части на планината, където, въпреки че е било сравнително недостъпно и явно лесовъдите са имали предвид тяхното опазване, трудно е да се спрат сечите понякога. Има договори, планове за изпълнение, но се надяваме това да се промени в бъдеще.