Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
За бюджет без дефицит догодина настояват от Асоциацията на индустриалния капитал. Работодателите припомнят, че бюджетът трябваше да бъде представен за обществено обсъждане до средата на октомври.
Въпреки че формално Министерството на финансите може да спази сроковете за бюджетната процедура, остава усещане за непрозрачност, смятат от Асоциацията на индустриалния капитал. Оттам припомнят, че през последните години водените политики за бюджет с дефицит са довели до увеличаване на държавния дълг и определят като напълно постижима възможността догодина бюджетът да е балансиран - т.е. без дефицит, но и без излишък. Те се позовават на по-доброто от планираното изпълнение на бюджета за тази година и прогнозите за ръст на икономиката.
Работодателите настояват за преоценка на идеята за изискване на методика за възстановяване на ДДС за автомобили и недвижими имоти, които се ползват за служебни и лични цели едновременно или за драстично завишаване на прага от 5 000 до 50 000 лева.
От финансовото министерство неведнъж са информирали, че ще представят бюджета след изборите.