Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Някои гласоподаватели в секции с машинно гласуване не знаят за тази възможност

За пръв път машинното гласуване беше приложено експериментално по време на изборите за Европейски парламент през 2014 година
Снимка: БГНЕС

Драстични разминавания в броя на гласувалите машинно столичани отчитат от отделните секционни комисии. 

Софийската френска гимназия има девет секции, в които избирателите могат да изберат общински съветници чрез машинно гласуване. Оказа се, че част от хората не знаят, че могат да гласуват по този начин.

Председателите на две от секционните комисии коментираха проблема така:
Най-интересно, че младите хора избягват машинното гласуване. Тука всичко е написано, ние нямаме право да питаме кой за какво иска да гласува и за какво не иска.
На всяка избирателна секция пише "Машинно гласуване" и е дадено как се гласува машинно. Ние ги пренасочваме хората. Даже случвало се е хора на по 70 години да имат желание да гласуват и гласуват. Не е проблем.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!