Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Над 43 процента от турските избиратели в България са гласували за опозиционната Народнорепубликанска партия на парламентарните избори в Турция, показват огласените резултати от преброяването на гласовете на турските граждани в чужбина. Избирателните секции бяха в турските дипломатически представителства в София, Пловдив и Бургас. На второ място е управляващата Партия на справедливостта и развитието /ПСР/, следвана от прокюрдската Демократична партия на народите.
Близо 7500 са регистрираните в България турски гласоподаватели. От тях на изборите вчера за нов Меджлис на Турция са гласували 1200 души.
Както вече стана ясно, четири партии влизат в новия турски парламент. Консервативно ислямистката Партия на справедливостта и развитието на президента Реджеп Ердоган извоюва вчера най-трудната си победа откакто е на власт от 2002 година насам.
Управляващата партия увеличи с почти 10 пункта рейтинга си и спечели 316 депутати в 550 членния Меджлис.
Прокюрдската ДПН прескочи 10 процентовия праг,но изненада значителният спад в рейтинга,с близо 3 на сто, но в същото време спечели 55 депутати и стана трета партия в парламента, изпреварвайки крайните националисти от Партията на националистическото действие. На втора позиция остана основната светска Народнорепубликанска партия със 134 депутати.
Четири партии влизат в новия турски парламента,през следващите 4 години пак ПСР ще управлява самостоятелно,но за евентуална промяна на конституцията,каквато е целта на президента Ердоган, ще трябва да търси консенсус с другите политически сили.