Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Държавният бюджет за 2016 г. ще бъде гласуван на първо четене в пленарната зала. С него се променя и тазгодишната финансова рамка, за да се отпуснат повече пари за МВР и отбрана.
Догодина икономиката на страната ни ще отбележи ръст от 2,1 на сто, движен основно от вътрешното потребление. Инфлацията ще бъде минимална – половин процент. На базата на тези икономически показатели е пресметната финансовата рамка за следващата година. Въпреки че държавата ще направи усилие за намаляване на дефицита, дупката в хазната ще остане 1,8 млрд. лева. Това прави 2% от прогнозния брутен вътрешен продукт. Дефицитът ще бъде финансиран с дълг. За догодина се очаква новият дълг да бъде до 5,3 млрд. лева, по-голямата част от който от външните пазари.
След приемането на бюджета на първо четене има обещание за оттеглянето на спорните текстове за социалните придобивки на военните и полицаите, които предизвикаха масови протести. Вече работна група коментира как да се реформират секторите, за да може парите да остават в системата и да помогнат за по-доброто ѝ функциониране. Именно основно заради МВР и Министерството на отбраната се налага и актуализация на тазгодишния бюджет. България ще завърши 2015-а с дефицит от 3,3 на сто.