Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Промените в цената на петрола могат да окажат негативно влияние върху икономическия растеж на България. Това се казва в анализ на една от водещите банки у нас. От там припомнят, че въпреки обещанията за масирано усвояване на средства от еврофондовете тази година, ефектът върху икономиката не е осезаем.
Според анализаторите, ако политическата ситуация остане стабилна, българската икономика ще се движи в рамките на общоевропейската тенденция. Тъй като цените на петрола в момента са изключително ниски, вероятно догодина ще има повишение. Когато то се съчетае със затихването на ефекта от програмата за количествени улеснения на Европейската централна банка и намаляващите публични разходи в България, икономиката ни ще нарасне с 2,1 на сто, коментират експертите от една от водещите банкови институции. Те прогнозират, че догодина банковата ни система ще издържи оценката на качеството на активите и стрес - тестовете, но ще има банки, за които това ще се окаже по-трудно. Ето защо е възможна консолидация.
За повечето държави от Централна и Източна Европа ниските цени на горивата подкрепят икономическия растеж, за Русия те са сериозен проблем, отчитат анализаторите. Въпреки това Русия и Украйна вероятно ще излязат от рецесията.