Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Над 9 хиляди души са посетили Музея на занаятите в Троян през 2015 година, като повече от 4 хиляди са били децата, учениците и студентите. Отчетената посещаемост е по-висока спрямо предходните две години.
Музеят в Троян съхранява и представя не само историческото културно наследство, но и традициите на местните занаяти, обясни директорът Елеонора Авджиева.
Музеят на занаятите съхранява най-богатия фонд от съвременна керамика в България. Имаме фонд художествено дъррввообработване, художествено металообробтване, художествени тъкани и облекла – много богати фондове комплектонани през изминалите 53 години, в които съществува музеят.
Тя допълни, че в музея се съхраняват и не толкова традиционни и позабравени в Троянския край занаяти:
Абаджийство, кафтанджийство, мутафчийство, медникарството, златарството, които за съжаление отмират във времето.
Според Авджиева атрактивния начин по който музея представя красотата на народното изкуство привлича повече туристи.
Много млада аудитория, която има възможост на място не само да гледа, но и практически да направи нещо, което са правили нашите предшественици.