Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Фермерите от Централна и Източна Европа вече могат да предлагат директно продукцията си на китайски търговци, съобщи Центърът за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа. Това става чрез единна онлайн платформа, в която земеделските производители безплатно могат да представят своите стоки и да посочват какви количества са готови да предложат за износ.
Платформата позволява на китайските инвеститори да имат цялата информация на едно място, обясни директорът на Центъра Васил Гелев:
Стоките, които се предлагат на платформата, са съпроводени с пълната информация по отношение на компаниите, които са ги публикували, в това число техните контакти. При интерес от китайската страна следва китайската страна и съответно производителят от Централна и Източна Европа да направи своята връзка и да премине към реализиране на конкретен проект или сключване на търговска сделка.
Българските компании, които до момента са проявили интерес и са заявили стоките си на платформата, са главно от хранително-вкусовата промишленост, уточни Гелев:
Разбира се, има и земеделски производители, които са публикували своите фирмени профили. До момента заявките са около 20.
До момента българските фирми предлагат на Китай безалкохолни напитки, сладкарски изделия, люцерна. Предлага се и земя за съвместна обработка, уточни Гелев. Сделки засега не са сключени.