Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Комисията за финансов надзор (КФН) публикува съвети за потребителите с цел избягване на фалшиви инвестиционни посредници. В сряда от финансовия регулатор информираха за 18 фирми без лиценз, както и за опит за имитиране на германската марка "Тигър Асет мениджмънт".
От КФН предупреждават всички, които искат да инвестират във финансови инструменти, да не се доверяват на хора, които им обещават нисък риск, бърза възвръщаемост на инвестицията и много висока доходност.
Не съществуват финансови инструменти, инвестирането в които е лишено от всякакъв риск. Колкото по-висока доходност ви обещават, толкова рискът е по-голям, категорични са от финансовия регулатор.
Най-често схемите за измами са обещание, направено чрез телефонно обаждане. Финансовите консултанти трябва да обясняват ясно и точно, а използването на специфична терминология често цели да обърка потребителите, предупреждават още от Комисията за финансов надзор.
Ако решим да инвестираме, може да проверим дали инвестиционният посредник има лиценз от сайта на Комисията.