Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Остра криза се разрази между Анкара и Вашингтон, основни съюзници в НАТО, заради различията по отношение на сирийските кюрди.
Турският президент Реджеп Ердоган остро разкритикува САЩ за подкрепата им за сирийската кюрдска партия Демократичен съюз, която е опозиционна на сирийския президент Башар Асад. Турция смята тази формация за терористична организация, свързана с Кюрдската работническа партия (ПКК), която осъществява въоръжен бунт срещу властта в югоизточните провинции.
Ердоган обвини САЩ,че са превърнали региона в локва кръв, понеже не признавали основните сирийски кюрдски организации за терористични групировки.
Посланикът на САЩ в Анкара Джон Бас беше повикан в МВнР на Турция. Американският посланик критикува турските власти във връзка с разследванията и наказателно преследване срещу видни граждани, журналисти, медии в страната, позволили си да изразят несъгласие с официалната политика.
Началникът на пресслужбата на Държавния департамент на САЩ Джон Кърби потвърди, че посланикът в Анкара е бил повикан в турското външно министерство, за да бъде сезиран за тези си изказвания.
В същото време Кърби посочи, че от гледна точка на Вашингтон, Силите за народна самоотбрана на сирийските кюрди не са терористична организация. Те са бойно крило на партията „Демократичен съюз”, която не само че не считат за терористична организация, но американските ВВС поддържат борбата на кюрдските милиции срещу "Ислямска държава”, заяви той.
Сегашната криза между САЩ и Турция не е първата. През 2003 г. също бе избухнала дълбока криза между тях, когато на 1 март същата година Турция отказа да предостави коридор на американските войници, за да преминат в Ирак и предизвика дълбока пукнатина в турско-американските отношения.