Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турското правителство пое контрола над опозиционния вестник Заман.
Медията е свързана с живеещия в САЩ мюсюлмански проповедник Фетуллах Гюлен, който беше близък с турския президент Реджеп Ердоган, но сега Гюлен бе обявен за предател, терорист и враг номер едно, в момента е подсъдим задочно.
Съдът в Истанбул постанови правителството да назначи управител и управителен съвет, който да ръководи вестник Заман.
Снощи хиляди хора се събраха пред централата на вестника в знак на протест срещу решението.
Служителите завързаха вратите с железни вериги. Когато полицията пристигна, за да въведе новите управители на вестника, хората направиха жива верига и не разрешиха на полицията да влезе.
След известно време полицията атакува със сълзотворен газ и водни струи множеството, за да влезе в сградата.
Докато полицията атакуваше, журанилисти отвътре в предаване на живо заявиха, че не знаят защо правителството ще постави вестника под контрол.
Ден преди това станалият вече социален феномен Фуат Авни предупреди чрез Туитър, че правителството е решило да назначи управител на вестник Заман.
По същия начин, с назначаване на управител, преди време правителството установи контрол и върху друг опозиционен вестник,Бугюн.
Вестник Заман започва да излиза през 1986 г. Има издания в редица страни, включително и в България, както и отделно издание на английски, Today's Zaman.През 2013 г.тиражът му надхвърляше 1 млн., но в последно време силно падна. Засега не е ясно как ще бъдат засегнати сродните издания.
Вчера турската полиция проведе операция срещу известния икономически холдинт Бойдак в град Кайсери и задържа президента и отговорни служители, властите считат, че холдингът е свързан със структурите на Фетуллах Гюлен, наречени паралелна държава и ги финансира. Операцията срещу Бойдак предизвика реакции сред бизнес-средите.