Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Започна предлагането на български еврооблигации на международните пазари, предаде Ройтерс. По първоначална информация се предлагат 2 млрд. евро, както е заложено в бюджета за тази година.
Инвеститорите очакваха именно през март България да излезе на международните пазари, както се случи миналата година. По информация на Ройтерс, този път - емисиите са две - за 7 и за 12 години, като всяка от тях е за по 1 млрд. евро. Според повечето анализатори, в момента пазарите са подходящи за емитирането на дълг, като може да бъде постигната много добра доходност. И миналата година излизането на външните пазари съвпадна по време с програмата за количествени улеснения на Европейската централна банка. В четвъртък президентът ѝ Марио Драги обяви разширяването ѝ до 80 млрд. евро месечно при по-широк кръг облигации, които са възможни за изкупуване. В бюджета за тази година е записано, че можем да емитираме до 3,9 млрд. лева или тяхната равностойност в друга валута на външните пазари. Те ще бъдат използвани за рефинансиране на стари задължения, покриване на дефицита и евентуален ликвиден буфер след оценката на здравината на банките. Ако не се наложи държавата да оказва ликвидна помощ, част от парите ще отидат в резерва и ще бъдат използвани за плащане на дълг, чийто падеж е през януари 2017-а година.