Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Американското федерално бюро за разследване е влязло в пряка връзка с властите на Холандия, където от Турция е бил екстрадиран единият от братята. Засега няма обяснения дали информацията е споделена с белгийските власти и защо те не са арестували своите граждани. В Брюксел две парламентарни комисии се заеха с пакета антитерористични закони, който се бави с месеци и който беше обявен от правителството още след атентатите в Париж на 13-и ноември. Предвижда се 72 часа мярка за неотклонение, вместо сегашните 24, за заподозрени терористи, възможности за обиски по всяко време на денонощието, нова база данни с досиета на джихадистите и мерки срещу трафика на оръжие.
До момента няма нова информация за издирваните оцелели участници в атентатите. Няма яснота и дали утре летището в Брюксел ще заработи, след като днес се проведоха пробни тестове с над 800 служители на временния терминал. По последни данни ранените при бомбените атентати са 340, около 50 от тях са в тежко състояние. Самоличността на 28 от общо 35 загинали вече е установена. Жертвите са на възраст между 27 и 50 години, предимно белгийци, но също граждани на още 12 държави. Този петък ще бъдат първите две погребения.