Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Чрез Министерство на финансите се прави опит от 24 забрани да паднат 14, при условие че вече имаме 4, които допускат офшорни компании на нашия пазар. Опитва се да се направи пробив в нашия закон чрез въвеждането на един квотен принцип – тоест до 10% да се получи огласяване или осветляване на капитали. Реформаторският блок поиска сумарно тези десет процента от офшорна компания да бъде ли примерно, повече от 2, 3 или 10 дъщерни дружества. Тази аритметика не защитава нашия обществен интерес! Не е вярна с оглед поглъщане на компания в компанията.
Според лидера на КНСБ Пламен Димитров, се търси вариант за реабилитация на офшорните компании у нас:
Преди няколко години, под натиска на гражданското недоволство, беше променен Законът за офшорките и имаме сега действащия закон в този му вид, който МС иска да промени и да върне в някаква степен в зоната на здрача – нещо, което ние не разбираме, независимо от това, че почиват аргументите на това, че Комисията ни критикувала в тази посока.
Подробностите можете да чуете в звуковия файл.