Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

НСИ: Спад на търговията по интернет, въпреки налагането й като потребителска тенденция

Снимка: БГНЕС

С 15% се е увеличил оборотът на търговците на хранителни продукти, напитки и тютюневи изделия през февруари спрямо година по-рано, сочат данните на Националния статистически институт. През февруари сме купували повече дрехи и лекарства, но за сметка на това сме намалили покупките на техника, показват още изчисленията

Прави впечатление и спадът на търговията по интернет, въпреки че тя все повече се налага като потребителска тенденция.

При останалите отрасли сериозен спад се наблюдава при производството и разпределението на електрическа и топлинна енергия - през февруари спрямо януари намалението е с около 4%, а съпоставено с година по-рано спадът надхвърля пет на сто. Тенденцията се откроява от повечето подотрасли в промишлеността, които дори и да са отбелязали намаление през февруари спрямо предходния месец на годишна база имат ръстове. При строителството се наблюдава увеличение на месечна основа, но годишно календарно изгладените данни показват спад.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!