Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Говорителят на ПСР Йомер Челик се опита да омаловажи факта, като заяви, че това е технически вътрешнопартиен въпрос. По времето, когато Ердоган бе лидер на ПСР, той ръководеше и местните структури. След издигането на Ахмет Давутоглу за лидер на ПСР, автоматично местните ръководства преминаха на подчинение на премиера, но миналата седмица му бяха иззети.
Близки до ПСР анализатори в последните дни коментират, че Давутоглу няма необходимия авторитет и влияние в партията. Изразява се мнение, че съществува конфликт между Давутоглу и Ердоган.Други медии пък посочват, че Давутоглу обмислял да подаде оставка. Като причина за евентуално напускане на премиерския пост се посочва борбата за власт с държавния глава Ердоган, който иска да въведе президентска институция в Турция, вместо сегашната парламентарна система. При такъв вариант Давутоглу ще остане извън играта.
Напрежението в политическите кръгове на управляващата ПСР се отрази на финансовите пазари. Доларът, който запазваше относително ниско ниво, скочи от 2,70 на 2,87 турски лири за долар.