Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
След блокадите в рафинериите протестната вълна във Франция срещу реформата на трудовото законодателство обхваща транспорта - железопътен и въздушен. Очертава се стачките да парализират трафика цяла седмица.
Нова черна седмица започва за транспорта на Франция с обявяването на поредица от стачки. Протестът на железничарите ще започне довечера, а утре се очакват значителни нарушения в жп трафика в цялата страна. От четвъртък стачката ще обхване метрото - транспортната компания RATP заплашва с безсрочен протест. В петък към протестната вълна ще се присъединят авиодиспечери и пилоти от "Ер Франс".
Въпреки подновения разговор на премиера Манюел Валс с лидера на основната синдикална организация Филип Мартинез правителството изглежда безсилно да овладее ситуацията до началото на европейското първенство по футбол на 10-и юни. Синдикатите не се предават в натиска за промени, а някои и за оттеглянето на реформата на кодекса на труда. Те атакуват главно гръбнака на текста - член 2, относно организирането на работното време.
Стачките ще продължат, докато правителството отказва да се вслуша в нас и докато не оттегли проекта за трудов закон, както и докато не представят полезни проекти за нашите френски компании и за работниците, обясни позицията на профсъюзите синдикалистът Себастиан Вараньол.
Философията и принципите в чл. 2 от реформата ще бъдат запазени, настоя в интервю за в. "Уест Франс" френският президент Франсоа Оланд.