Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Анализатори смятат, че банковата система ще продължи да се развива добре

Снимка: capital.bg

Банковата система ще продължи да се развива добре, смятат анализаторите от една от водещите банки. Очакванията им са такива въпреки намаляващите лихви и растящия кредитен риск. 

Нивото на необслужвани кредити ще намалее през годината, смятат анализаторите. Според оценките им банковата система е с много добра капитализация и рентабилност, което ще помогне за преодоляване на предизвикателствата. Негативният ефект от срива на Корпоративна търговска банка вече е преминал. Освен това банковата система устоя на сериозния външен риск, който идваше от Гърция миналото лято.

Експертите са категорични, че ще има консолидация на пазара - т.е. вероятно ще има обединяване на банки. Анализаторите допълват, че като цяло банковата система в Източна Европа се сблъсква с насрещни ветрове основно заради ситуацията в Украйна и Русия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!