Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Британският министър на външните работи Филип Хамънд очаква съвсем малка разлика на референдума между гласовете „за“ и „против“ членството на Обединеното кралство в Европейския съюз.
Преди срещата на министрите на външните работи в Люксембург Хамънд обясни, че напускането на Съюза би било необратимо:
Резултатът ще бъде с много малка разлика. Посланието ни към британския народ е, че ако Британия реши да напусне – няма да има връщане назад. Тя никога повече няма отново да се присъедини към ЕС на по-късен етап, защото ще й се поставят неприемливи условия – членство в еврозоната, членство в Шенген и други.
Днешното заседание на европейските външни министри ще бъде силно повлияно от темата за предстоящия референдум във Великобритания, смята германският първи дипломат Франк-Валтер Щайнмайер:
Винаги съм казвал, че се надявам на силно британско мнозинство в полза на оставането на страната в ЕС. Ако това не се случи, ще загубим не само една страна-членка, но много повече – ще загубим традициите и историята на Обединеното кралство, които винаги са били важни за нас. ЕС ще загуби много ако Великобритания напусне.
Министърът на външните работи на Франция Жан-Марк Еро допълни:
Британският премиер пое риск и отговорност във вътрешната политика. На британците казвам, че всички европейци гледат към тях. Сега изборът, който ще направи британският народ, ще е важен за него, но и за Европа. Затова призовавам британците да имат предвид това голямо историческо предизвикателство.