Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Той излетя от летището в Кардингтън ( Централна Англия ) и обиколи района, наблюдаван от стотици хора, паркирали автомобилите си по периметъра на летището, приземявайки се след половин час.
Кадрите с летателния апарат, който е с доста характерна форма и вече е звезда във Великобритания, изобилстват в социалната мрежа за видеосподеляне ЮТюб и се радват на нестихващ интерес. Заради формата, която всъщност осигурява 40 % от подемната сила на летателния апарат, англичаните му дадоха не много цензурно прозвище, но то по-скоро повиши интереса към новия дирижабъл и не попречи на чувството на възхищение, което той предизвика сред зрителите на демонстрационния полет.
За излитането на "Еърлендър 10" не е необходима писта. Освен това превозът с него е по-евтин и по-екологичен, изтъкна Стивън Макгленън, който е изпълнителен директор на "Хайбрид еър виикълс" - британската компания, която го е разработила.
Инженерите виждат в "Еърлендър 10" перспективен многоцелеви транспорт, който може да се използва за разузнаване, за комуникации, доставки на хуманитарна помощ, а също така и за превоз на пътници. От "Хайбрид еър виикълс" се надяват до 2020 г. да създадат още по-голям дирижабъл
Повече за "Еърлендър 10" ще научите, ако чуете звуковия файл.