Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Държавата трябва да подпомага повече малките земеделски производители и да облага с по-високи данъци вносителите на продукция. Пречка за стопаните са и еднодневните договори, посочиха земеделски производители по време на изложението "Подкрепяме българското" в Ловеч.
Месни и млечни продукти, плодове и зеленчуци, пчелен мед и дори трюфели представиха на изложението производители от региона.
Изложения трябва да има, но трябва да се обърнат и към дребните производители, защото всичките пари отиват при големите производители, посочи един от присъстващите земеделски производители.
За водния лук субсидии не получавам, а създаваме работни места на много хора. Тази година съм изкарал между 14 и 15 тона - продава се, хората го харесват и е много сладък, коментира прозиводител на воден лук от региона.
Нямаме проблем с реализацията, защото стоката сама се продава. Качеството е важно, допълни друг земеделец.
Тази година не е зле - имаме загуби от около 5-10 процента при картофа, заради мана по него. В България произвеждаме 30 % от това, което ядем, както и с пипера, обясни за "Хоризонт" друг участник в изложението в Ловеч.
Това е една от брънките, която ни липсваше в подкрепата на производителите и представянето на нашите стоки и продукти, защото те са едни от първите потърпевши и от глобализацията на пазара, подчерта заместник-министърът на земеделието и храните Васил Грудев.