Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Репортаж на Андрей Борисов за предаването ''12+3''
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Родителите трябва да контролират не само времето, което децата им прекарват в интернет, но и сайтовете, които посещават.
Това са част от изводите от кампанията за сигурност на децата в интернет "Кой стои срещу мен в мрежата", подкрепена от Столичната община.
За „Хоризонт“ Яна Пеловска от Фондацията „Интелдей“, която работи в областта на медиите и закрилата на правата на човека, заяви:
Децата много често знаят повече за технологиите от своите родители и родителите не са в позиция да ги учат на нещо. Всъщност те имат нужда от училищните родители.
В инициативата за сигурността на децата в интернет 330 ученици от две столични училища в район "Слатина" са преминали обучение за безопасен интернет. Пред "Хоризонт" шестокласничката Яна от 31-во средно училище „Иван Вазов" в София разказа:
Влязох в един сайт и там имаше много хора, които всъщност си писаха помежду си, но те не се познаваха и повечето бяха мъже. Казаха, че са на 16-17 години. Те писаха: "Искаш ли по скайп да се видим, да се чуем", събираха информация.
Шестокласничката Яна заедно със съучениците си от 31-во училище "Иван Вазов" в София посетиха и разгледаха техниката, с която работи Специализираният отряд за борба с тероризма. Отрядът е един от партньорите по проекта "Кой стои срещу мен в мрежата".