Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Сутринта се създаде напрежение заради оплаквания от лоши битови условия, премина през желанието чакащите за статут да бъдат ескортирани до сръбската граница и се стигна до незабавно искане на закрила. Създадените контактни групи от представители на всички етноси, местната власт и полиция постигнаха консенсус, обясни директорът на центъра Димитър Захариев:
Конфликта го потушихме със средствата на дипломацията и разговорите.
В разпределителния център в Харманли са настанени близо 3 хиляди души, които не могат да се нарекат мигранти, защото са в процедура, която продължава до шест месеца, каза още Захариев:
Няма как незабавно да им се предостави закрила, защото това е процес. Води се производство и всеки случай се разглежда строго индивидуално.
Върху протестиращите не е упражнено насилие. Няма арестувани, защото до истински сблъсък между полиция и бежанци не се е стигнало.