Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турция е започнала преговори с Великобритания за подписването на споразумение за свободна търговия, след като Великобритания напусне окончателно ЕС. Съобщението бе направено от министъра на икономиката Нихат Зейбекчи в реч пред парламента.
По думите на турския министър обхватът на споразумението ще бъде толкова широк, колкото този на Споразумението за митническия съюз между Турция и ЕС. То бе подписано през 1995 г. и бе осъвременено през миналата година.
Междувременно в Турция напредва подготовката по проекта на управляващата Партия на справедливостта и развитието за новата конституция на страната, включващ въвеждане на президентска система, за което е необходима промяна в конституцията.
Премиерът Бинали Йълдъръм започна разговори с лидера на Партията на националистическото действие Девлет Бахчели, който преди това обяви, че неговата партия ще подкрепи проекта. Така управляващата ПСР ще има необходимия брой гласове и за промяна на конституцията. Но основната опозиционна Народнорепубликанска партия на Кемал Кълъчдароглу е против промяната.
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви, че президентската система ще даде възможност на страната да се развива много по-бързо.