Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Хора засегнати от диабет, много граждани и танцови клубове се включиха в "Сладкото хоро" - проява, която съпътства отбелязването на Световния ден на диабета 14 ноември. От Сдружение "Култура без граници" припомнят, че хорото е символ хората да бъдат заедно, хванати ръка за ръка. Елена Цонева от сдружението обясни целите и задачите на инициативата:
Според статистиката на Световната здравна организация, над 477 милиона души в света страдат от диабет. В България болните са над 550 000, от тях 4 000 са деца. Целта е хората да бъдат информирани как се живее с това заболяване. Според Росица Пандова, председател на сдружение "Култура без граници": Ние сме петата в света страна, която е с най-сериозно приложение на новите системи на мониторинг на кръвната захар. Символът на хорото е - всички да бъдем заедно, да интегрираме хората, които имат някакъв проблем. Повечето от хората тук са с диабет. Няма как да разберете, освен по меренето на кръвната захар, а сега вече и с новите технологии с поглеждането на часовника или на монитора.
По време на събитието посетителите можеха да разгледат и живата изложба "Диабетът не ни спира". Нейни автори са млади фотографи, които през последните месеци са работили активно върху каузата да покажат, че пълноценният живот с диабет е възможен.