Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Европейският съюз удължи икономическите санкции, наложени на Русия заради украинския конфликт, с шест месеца.
Макар да прие решението, българският премиер Бойко Борисов изрази резерви по този повод заради новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп:
Ще стане много неприятно за Европа, ако, като дойде новият американски президент, не сме в синхрон с продължаването на санкциите. Настоях съответно, ако може предварително да се направи тази консултация, за да не остане само Европа с потвърдени санкции.
Лидерите на Съюза постигнаха и компромис, който ще позволи ратифициране на споразумението за асоцииране на Украйна. Те гласуваха специална уговорка, според която споразумението не е обвързано с гаранции за сигурността и не превръща Киев автоматично в кандидат за членство. Холандският премиер Марк Рюте увери, че при тези условия страната му ще се присъедини към останалите 27 държави-членки, които вече са ратифицирали споразумението. Рюте получи писмени гаранции, че договорът не означава автоматична покана за пълноправно членство на украинците.
Председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер изрази задоволство, че беше приет и планът му за европейска отбрана.