Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турската полиция е блокирала пътищата към турско-българската граница заради опасения, че нападателят, убил и ранил десетки посетители на истанбулския клуб "Рейна" в новогодишната нощ, може да избяга през България към Европа. Алармирани са граничните пунктове на българо-турската граница. Проверяват се пътници и автомобили. На пътя са поставени загражения и са разположени спецполицаи с дългоцевни оръжия. На ГКПП Дерекьой - Малко Търново също са били разположени спецчасти.
Българските власти не са променяли мерките за сигурност по границата с Турция, стана ясно от изявление на министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова:
На наша територия няма промяна в нивото на сигурност, която гарантираме.
Турските власти са установили самоличността на извършителя на кървавото нападение в "Рейна". Това съобщи министърът на външните работи на Турция Мевлют Чавушоглу, без да огласи подробности.
Полицията е насочила вниманието си към областите Измир, Ялова и Коджаели, където се твърди, че е бил забелязан нападателят, обявен за общонационално издирване. Досега в полицията са постъпили над 14 хиляди сигнала. Още 20 души, сред тях 11 жени, за които се твърди, че имали връзки с "Ислямска държава", бяха задържани във връзка с терора в Истанбул. Арестите бяха извършени в Измир, на егейското крайбрежие на Турция.
В реч пред кметове в президентския дворец "Бештепе" турският президент Реджеп Ердоган посочи, че нападението в нощния клуб цели да настрои турците един срещу друг и да задълбочи линиите на разделение, като подчерта, че Турция няма да падне в този капан.
Анкара за пореден път даде да се разбере, че няма да променя антитерористичното си законодателство, а това е едно от условията на Европейския съюз за облекчаване на визовия режим за турските граждани. Турският министър по европейските въпроси Йомер Челик заяви:
Решението е стратегическо. Като суверена държава ние трябва да поддържаме и нашата, и европейската сигурност. Затова не можем да правим компромиси. Гарантираме демокрацията и върховенството на закона.