Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
След дървата за огрев привършват и запасите от пелети в Кюстендил и региона. Малките количества, които се произвеждат в двата цеха - в Кюстендил и село Згурово, се продават по предварителна заявка.
Цените на пелетите вървят от 300 до 500 лева за тон в зависимост от качеството и калоричността им. Има заявки от София, от цяла Югозападна България, дори и от Гърция, където пелетите струват между 140 и 170 евро за тон. По информация на фирмите заявките са за месец напред.
Пелетите все повече изместват дървата за огрев, коментират кюстендилци. Не замърсяват толкова и излизат по-евтино. Жилище от 100 квадратни метра разходва до 20 кг пелети на ден в тежката зима.
Само една фирма в Кюстендил предлага и все още продава дърва за огрев - и там обаче е въведено ограничение - по 2-3 кубика, за да има за повече киленти.
След обилните снеговалежи времето се затопли, камионите обаче не могат да стигнат до отрязаните през есента дърва в планината по размекнатите пътища и затова кризата с твърдото гориво е голяма и продължава.
Много от домакинствата минават на ток.