Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Леко намалява колоната от ТИР-ове на българо-турската граница и в момента е около 12 километра. Сутринта опашката от чакащи камиони бе дълга 14 километра.
На граничния пункт "Капитан Андреево" вече работят всички измервателни електронни везни, съобщи директорът на Агенция "Митници" Розалия Димитрова. Заради лошото време три от тях бяха повредени и това допълнително затрудни обработката на чакащите камиони.
Очаква се турската митница да спре работа за профилактика от 17.30 до 19.30 часа. През това време няма да бъдат обработвани и пропускани превозни средства в посока към Турция.
За изтеклото денонощие са пропуснати около 1500 камиона или със 170 по малко от вчера. Шофьорите недоволстват, че продължават да чакат по две денонощия. Въпреки предприетите мерки от ръководствата на митницата и ГД "Гранична полиция" обработката на документите се бави, вместо за шест минути на камион, е необходимо повече време. За автобуси и леки автомобили преминаването е нормално.
Към момента 4 километра е опашката от камиони на ГКПП "Лесово". Интензивен е трафикът и на пункт "Дунав мост" при Русе, където има 2-километрова колона от камиони. Нормален е трафикът по границата със Сърбия и Гърция.
Опашките от камиони по граничните пунктове са проблем на превозвачите от месеци. В края на миналия октомври те блокираха за кратко ГКПП "Кулата", "Капитан Андреево" и моста при Русе, за да обърнат вниманието на институциите.
Преди дни Съюзът на международните превозвачи предупреди, че ще има нови протести, обвинявайки граничните власти за лоша организация на работа, която води до закъснения в превозите и финансови загуби на фирмите.