Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
От Здравната каса увериха, че събраните досега данни от пръстовите отпечатъци за постъпване в болница ще бъдат защитени от злоупотреби. Съдът вече отмени окончателно събирането на такива отпечатъци.
Директорите на болници ще трябва да съберат на съхранение купените устройства за идентификация.
Близо четири милиона лева похарчиха болниците, за да въведат пръстовия идентификатор. Още с въвеждането им и до момента пациентите се приемат по двата начина - с лична карта и с новите устройства, така че затруднения с отпадането им няма да има, посочи доктор Методи Янков, управител на болница "Сердика".
В минутата, в която Здравната каса спре софтуера, ние няма да изпитаме никакви трудности, напротив ще изпитаме облекчение, защото е една излишна дейност и се оказа, съдът я довърши.
От своя страна пациентите са доволни с отпадането на пръстовата идентификация:
Много трудности имахме с пръстовите отпечатъци, много чакане. Предвид състоянието, когато постъпваш в болницата, не е просто една досадна опашка, а наистина е свързана с много неудобства.
Подуправителят на НЗОК доктор Димитър Петров съобщи, че най-вероятно ще се вземе решение, данните от пръстовата идентификация да бъдат унищожени.
Ние ще направим всичко възможно първоначално да запазим максимално сигурността на тези данни, което ще стане практически със запечатването им през спиране на достъп до интернет.