Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

СОС одобри изграждането на балнеоложки хотел зад банята в Банкя

| обновено на 27.04.17 в 16:23
Снимка: архив

Единодушно и с ръкопляскане Столичният общински съвет прие предложението за изграждане на балнеоложки хотел зад банята в Банкя. Общинските съветници одобриха предложението за провеждане на публично оповестен конкурс за учредяване право на строеж за срок от 35 години, върху общински недвижим имот в местността „Тенев баир“.

Проектът е за изграждане на балнеоложки хотел, летен център за минимум 200 седящи места, открити и закрити басейни, подземен паркинг, съоръжение – подземна топла пешеходна връзка, свързваща сградата на балнеоложкия хотел и сградата на Минерална баня Банкя.

Общинският съвет от БСП Милка Христова коментира пред Радио София решението. Тя уточни, че ще бъде обявен конкурс за учредяване право на строеж на балнеоложки хотел с басейн, паркинг и топла пешеходна връзка до минералната баня. Сградата на хотела трябва да бъде завършена в срок до 3 години. Ще бъде построен обаче и летен театър с до 200 седящи места, като Столичната община си запазва правото да го ползва за обществено-развлекателни мероприятия до 30 дни в годината.

Милка Христова /сн. БГНЕС/В решението изрично е записано, че средствата, които ще се получат като цена за правото на строеж, ще бъдат използвани за възстановяването на централната минерална баня в Банкя. Милка Христова подчерта, че общинските съветници от БСП ще настояват да бъде взето решение относно стопанисването на самата баня по такъв начин, че да бъдат защитени интересите на Банкя. Днешното решение по никакъв начин не обвързва бъдещето управление на банята с развитието на хотела.

Заложената в проекта "топла връзка" между хотела и банята е предвидена с оглед повече възможности за използване на банята, включително и от гостите на хотела, и евентуално обособяване на общ комплекс за Столична община след изтичане на 35-годишния договор.

Общинският съветник акцентира също върху това, че централната минерална баня в Банкя ще бъде възстановена в оригиналния й вид и ще бъде запазен паркът около нея.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!