Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Еврокомисарят по миграцията Димитрис Аврамопулос предупреди България да не бави процедурите по прием на бежанци по нейната задължителна квота от Италия. Комисията прие днес своя дванадесети доклад за напредъка по схемите на Европейския съюз за спешно преместване и презаселване.
Призовавам Полша и Унгария, които не са приели нито един човек, нуждаещ се от международна закрила, да започнат да го правят веднага. Призовавам също Словакия и България да спрат да налагат стриктни и субективни предпочитания за релокация от Италия.
Досега българските власти твърдяха, че проверките за сигурност на кандидатите за убежище са бавни и че много от мигрантите в Италия не желаят да отидат у нас. Друг аргумент, изтъкван от София, е, че трудно сред пристигналите в Италия се намират хора, които отговарят на условията за бежански статут.
Българското правителство е поело ангажимент да настани 471 бежанци от Италия, но практически у нас не е пристигнал нито един, сочи докладът на Европейската комисия.
България е приела по квотата си 29 бежанци от Гърция при обещани места за 831. Срокът за изпълнението на квотната схема изтича през есента на тази година.