Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Преговорите по Брекзит ще започнат с въпроса за статута на европейските граждани на територията на Обединеното кралство, както и на британците, живеещи в различни страни на Стария континент.
27-те еврочленки ще настояват всички техни граждани, независимо дали работят или не, да запазят правото си на постоянно пребиваване, ако живеят във Великобритания към датата на влизане в сила на споразумението за Брекзит.
Различни работни групи в рамките на преговорите ще обсъждат още формулата, по която ще се изчислят финансовите задължения на Лондон към деня на напускане, както и запазване на отворени граници между Ейре и Северна Ирландия.
След първия кръг преговори се очакват изявления за медиите от ръководителите на делегациите Мишел Барние и Дейвид Дейвс.
Според член 50 на Лисабонския договор преговорният процес ще продължи по-малко от две години.
Германският външен министър Зигмар Габриел изрази мнение, че е възможен "мек" Брекзит, при който Великобритания да остане част от единния европейски пазар.
Условието е обаче Лондон да запази свободното движение на работна сила.
По повод започващите преговори, Габриел уверява, че те ще се водят честно. Това означава да се запазят британците колкото може по-близо до Европейския съюз, но никога с цената на разделение между останалите 27 страни-членки.