Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Очаква се в свое заключение 28-те правителства на Европейския съюз единодушно да изразят разочарованието си от оттеглянето на Съединените щати от Парижкото споразумение за борба с климатичните промени. Въпросът ще бъде обсъден от министрите на околната среда в Люксембург. Те ще продължат и преговорите по двете законодателни предложения за намаляване на емисиите на парникови газове в сектори, които не са обхванати от схемата за търговия с емисии.
Строителството, транспортът, отпадъците, земеделието и горите засягат голяма част от вредните емисии на Европа. В Париж беше поет ангажимент за намаляване на газовете от тези сектори на 30% до 2030 г. спрямо нивата от 2005 г. Все още не е приета схемата, която определя коя държава с колко трябва да съкрати замърсяването си.